Pszczela Hala – ośrodek edukacji przyrodniczej  /  Blog  /  Latarnie (beacony) na pszczelej hali

Latarnie (beacony) na pszczelej hali

Latarnie (beacony) na Pszczelej Hali

Po pobraniu oraz zainstalowaniu aplikacji ze sklepu google store, zobaczycie ilustracje przedstawiające zagadnienia które zgłębialiśmy podczas prac nad projektem. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi. Znajdziecie tam wiele merytorycznej wiedzy o dzikich zapylaczach, zarówno w formie artykułów jak i filmów.

Na pszczelej hali znajdują się dwie latarnie (tzw. beacony), które nadają sygnał który w poszukiwaniu użytkownika znajdującego się w pobliżu z aplikacją PH na swoim telefonie. Gdy go dostrzeże, wyświetli na jego ekranie informację dotyczącą konkretnej przestrzeni w jakiej aktualnie się znajduje. Projekt ma zachęcać do aktywnego spędzania czasu na łonie natury, oraz na odnajdywaniu latarń wiedzy przyrodniczej.

Podczas korzystania z aplikacji na pszczelej hali, ważne jest połączenie z internetem. Nie zawsze w okolicy latarni jest on wystarczający, więc jeśli coś nie działa, to wina właśnie jego. Aplikacji pszczela hala należy również dodać pełne uprawnienia do korzystania z wbudowanego w telefonie lokalizatora GPS.