Na pszczelej hali siejemy łąkę kwietną, trzymajcie kciuki, żeby urosła nam piękna i kwietna!

Czy wiecie jak dużo plusów ma sianie łąk kwietnych? Przede wszystkim łąka zapewnia pokarm dla pszczół i innych owadów. Coraz częściej zaleca się sianie łąk kwietnych w miastach, przy drogach, ma to związek m.in. z oszczędzaniem wody, ponieważ rośliny łąkowe o wiele lepiej niż trawniki  znoszą suszę i nie wymagają tak częstego koszenia jak trawa.

Nasza łąka to część mikroprojektu „Pszczoły – nasze wspólne dziedzictwo, i nasza przyszłość”, który realizujemy w ramach programu Interreg V-A Polska -Słowacja.

Data: 20.04.2020

W związku z pandemia COVID-19 informujemy, że Święto Pszczoły przeniesione zostało do sieci.


Na specjalnie utworzonym profilu Pszczela Hala na Facebooku czeka na was solidna porcja informacji o pszczołach i ich roli w całym ekosystemie. Dodatkowo z okazji święta pszczoły na Pszczelej Hali mamy do rozdania 20 drewnianych domków dla zapylaczy.  Szczegóły zabawy dostępne są tutaj:

www.facebook.com/pg/pszczelahala

Projekt realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Polska Słowacja 2014-2020.

Data: 23.06.2020

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach w mini skansenie Natura i Pszczoły na Trzonce.


Ze względu na pandemię COVID-19 i liczne restrykcje dotyczące spotkań informujemy, że maksymalna liczba uczestników w warsztatach to grupa nie więcej niż 5 osób. Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu umówienia dogodnego terminu. Dodatkowo informujemy, że mini skansen jest obiektem ogólnodostępnym, który można zwiedzać w ramach indywidualnych wycieczek, a na naszej stronie internetowej www.pszczelahala.pl dostępna jest oferta warsztatów on-line.

Projekt realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Polska Słowacja 2014-2020.

Data: 30.06.2020